Як Боротися зі Зносом та Пошкодженням Шин

Як Боротися зі Зносом та Пошкодженням Шин

21.11.2022

У ці неспокійні часи, в які ми живемо, з неухильним зростанням вартості життя і постійно зростаючими проблемами у всьому ланцюжку поставок, стає все більш важливим, щоб ми заощаджували витрати і працювали більш ефективно там, де це можливо. Це необхідне задоволення повсякденних потреб як сільськогосподарської, і будівельної промисловості: двох галузей, де шини мають першорядне значення.

Останнє, що нам потрібно при посіві або оранці поля, а також при пересуванні по будівельному майданчику, - це шина, що лопнула, або та, яка заважає роботі. Як сільськогосподарські, так і промислові шини спеціально сконструйовані таким чином, щоб прослужити довго, але без належного догляду та технічного обслуговування термін служби може значно скоротитися.

Зношування - явище звичайне, але це не означає, що ми не можемо вжити заходів для його запобігання. Нижче ми розповімо вам про кілька порад, які ви можете взяти на озброєння для боротьби зі зношуванням шин.

Що є причиною Зношування Шин?

Існує безліч причин, через які ваші шини можуть поступово - або швидко - зношуватися. “Зношування” просто відноситься до неминучих пошкоджень, викликаних багаторазовим використанням з часом, і неминучі фактори, що супроводжують робочий день шини, такі як рельєф місцевості та погодні умови, можуть сприяти цьому. Тим не менш, шини повинні відповідати призначенню, і є додаткові заходи, які можна вжити, щоб гарантувати, що ваша шина працюватиме на повну силу, виконуючи повсякденну роботу.

Найбільш поширені види зносу шин проявляються у вигляді - порізів, проколів, ударів, тріщин, опуклостей та нерівномірного зносу шини по її центру чи з бокових сторін. На додаток до зовнішнього впливу на шину, також до передчасного її пошкодження може призвести невірний робочий тикс та неправильне положення колеса. Отже, які кроки ми можемо зробити для боротьби з цим?

Відповідність до Призначення

Насамперед переконайтеся, що шина спеціально розроблена для вашого застосування та роботи. Як згадувалося раніше, вам необхідно переконатись, що ваша шина відповідає призначенню, тобто наявність правильної шини підвищить ефективність, зменшить пошкодження та відповідатиме вимогам охорони праці та техніки безпеки, дозволяючи шинам працювати на повну потужність. У спробі заощадити час цей етап часто можна випустити з уваги, що може коштувати більше часу - і грошей! - у довгостроковій перспективі, якщо щось піде не так. Запобігання проблемам до їх виникнення – це завжди гарний підхід, повірте нам!

Наприклад, шини трактора призначені для ґрунту, а не для дороги. Тому, хоча іноді це неминуче, краще якомога рідше їздити дорогою, оскільки асфальт дуже абразивний матеріал. Якщо ви все ж таки зіткнулися з необхідністю їхати дорогою переконайтеся, що ви їдете повільно, щоб зменшити буксування. Дорожні транспортні засоби можуть обігнати вас, тому не варто збільшувати швидкість. Невеликі нагадування собі, подібні до цього, можуть змінити світ на краще!

Хтось сказав "Інфляція"?

Може здатися, що це зрозуміло, але ми все одно це скажемо! Ви повинні переконатися, що ваша шина правильно накачана. Простіше кажучи, підтримання правильного тиску в шинах підвищує термін їхньої служби.

Накачування залежить від навантаження на вісь і виконуваної роботи. Тому вам потрібно дізнатися максимальну вагу на вісь, згідно з даними виробника, обов'язково включивши до нього всі вантажі, які будуть прикріплені до автомобіля. Неправильний тиск може вплинути на продуктивність, зношування та ущільнення ґрунту, що, природно, призводить до коштовних наслідків. Недокачування та перекачування однаково небезпечні: недокачані шини будуть розбалансовані, з можливим пошкодженням боковини, у той час як перекачані шини викликають більше ущільнення ґрунту та загальне зношування.

Варто також відзначити, що зима, яка наближається, може призвести до зниження тиску в шинах в порівнянні з літом. Але все буде добре, якщо ви враховуватимете погодні умови і регулярно перевірятимете тиск у шинах, оскільки його треба адаптувати для різних робіт і різних погодних умов.

Беріть до уваги малюнок протектора

Перед покупкою зверніть увагу на малюнок протектора шини. Він може суттєво вплинути на швидкість зношування шин, не кажучи вже про загальну продуктивність машини. Протектор - це малюнок, що йде по колу шини і є першою точкою контакту із землею.

Для отримання додаткової інформації про різні типи протектора ознайомтеся з цим посібником.

Безпечне та Надійне Зберігання

Ви здивуєтеся, якщо дізнаєтесь, як багато шин зберігається неправильно, і як негативно це позначається на їхньому терміні служби. Як правильно зберігати шини, якщо ви їх не використовуєте?

По-перше, перед зберіганням завжди слід очищати шину від пилу, бруду, який може пошкодити її, якщо накопичуватиметься протягом тривалого часу. Просто використовуйте щітку для шин, мило та воду, а потім висушіть на свіжому повітрі. Коли шини висохнуть, помістіть їх у герметичний пакет, щоб запобігти випару мастила при зберіганні. Переконайтеся, що шини зберігаються у вертикальному положенні у сухому прохолодному місці. Якщо вам потрібно скласти шини в стопку, робіть це так, щоб зменшити ймовірність їх перекидання. Чорні шини поглинають тепло, тому якщо їх залишити на сонці, це може призвести до підвищеного руйнування за короткий період часу.

Простіше кажучи, збереження шин шляхом правильного зберігання значно скорочує витрати, зменшуючи необхідність їхньої частої заміни. Ще одна порада щодо зберігання: для підтримки рівномірного зносу шин протягом тривалого часу періодично повертайте шини відповідно до рекомендацій виробника.

Знижуйте Швидкість та Гальмування

Зменшуйте швидкість та гальмування, особливо на пересіченій місцевості, щоб зменшити зношування. Слідкуйте за ознаками зношування: нерівності на протекторі можуть бути викликані дорожніми умовами, тому переконайтеся, що ви зняли вантажі з автомобіля, коли вони не потрібні, і огляньте всі сколи, боковини та можливі проколи перед виїздом.

Чому Варто Вибрати Шини BKT?

Правильне технічне обслуговування може продовжити термін служби шин, що згодом призведе до зниження витрат, підвищення ефективності та в цілому сприятливо позначиться на навколишньому середовищі.

Шини BKT відомі, як оптимальний варіант для всіх промислових цілей: включаючи сільськогосподарське, будівельне, гірничодобувне обладнання та багато іншого! Наші шини розраховані на тривалий термін служби, і ми пропонуємо широкий асортимент продукції, що призначена для задоволення всіх ваших автомобільних потреб. Ознайомтеся з нашим асортиментом тут, щоб отримати найкращу відправну точку для життя шин без зношування!

Фотогалерея