Шини для експлуатації на схилі: як зробити правильний вибір?

Шини для експлуатації на схилі: як зробити правильний вибір?

16.11.2022

Робота техніки на схилі – це справжнє випробування з погляду безпеки. Кут нахилу, умови експлуатації, швидкість руху і завдання визначають вибір техніки і шин. BKT ділиться професійними порадами про те, як підібрати правильні шини та який тиск у них використовувати.

Сереньо (Італія), 4 жовтня 2022 р. — Керування тритонною сільськогосподарською технікою на рівному полі та на схилі — це дві принципово різні ситуації. І мова не тільки про механічне зусилля та функціональні складнощі. Насамперед у центрі уваги безпека водія. У певних умовах ризик перевернути техніку чи потрапити до іншої небезпечної ситуації вкрай високий. Тому виробники тракторів та шин щороку оновлюють та покращують асортимент своєї продукції, прагнучи підвищити безпеку та продуктивність.

Протягом багатьох років компанія BKT проводила тематичні дослідження, збирала відгуки та дані завдяки постійній взаємодії зі своїми клієнтами. На основі досвіду в цій галузі, команда експертів BKT може визначити, який продукт найкраще підходить для того чи іншого типу робіт. Коли йдеться про безпеку, такі поради набувають особливої ​​значущості.

Що потрібно враховувати під час вибору найкращої шини для роботи на схилах?

Основні фактори - це внутрішній тиск, протектор, ширина, структура, пляма контакту, склад та розмір. Всі ці параметри повинні бути узгоджені з іншими характеристиками залежно від типу техніки, на яку встановлюються шини, види робіт, часу та умов експлуатації, ухилу робочої поверхні тощо. Простіше кажучи, вибір має бути за експертами.

Тиск у шинах

Працюючи на схилі це найважливіший параметр. Найбільш поширений ризик через недостатньо накачані шини проявляється в тому, що бічні сили змушують шину зісковзувати з обода. Коли ухил перевищує 11 градусів, шини піддаються сильним механічним навантаженням на боковину та борт, що призводить до пошкодження та можливого розриву борту.

Або ще гірше: якщо ви, наприклад, використовуєте на схилі радіальні шини із параметрами тиску, які рекомендуються для нормальних умов сільськогосподарської експлуатації. У такій ситуації шини можуть не витримати додаткової ваги через збільшення бічних сил, що може призвести до небезпечного перекидання техніки.

Мінімальний тиск, що рекомендується, для нормальних умов становить 0,6 бар (9 фунтів на кв. дюйм), але при експлуатації на схилах з ухилом до 20 % тиск може бути збільшений до 25 % без перевищення максимального значення номінального тиску в шинах. Тиск має бути збільшено, виходячи з характеристик ухилу, тому рекомендується провести ретельний аналіз розподілу навантаження.

З технічної точки зору, при русі вгору або вниз по схилу виникає кілька переваг, зумовлених збільшеним тиском у шині, в тому числі: покращене зчеплення борту з колесом (що забезпечує більшу стабільність борту на поверхні контакту борту з ободом), зменшене згинання боковини та оптимальну пляму контакту на землі, що сприятиме правильному коченню шини, оптимізуючи її зчеплення.

Протектор та розмір шин

Ці параметри також впливають на безпеку та експлуатаційні характеристики шин на схилах. Радіальні шини, як правило, найчастіше використовуються під час роботи на пагорбах як для тракторів, так і для комбайнів. Вони мають більш плоску та широку пляму контакту на землі в порівнянні зі звичайними шинами, що забезпечує краще зчеплення з поверхнею та поперечну стійкість.

Правильний малюнок протектора підвищує продуктивність техніки на в'язкій або слизькій траві і дозволяє рухатися, не пошкоджуючи ґрунт, на якому виконуються операції.

Не забуватимемо і про те, що менше прослизання означає більш високу ефективність, що забезпечує економію палива та менший знос шин. З точки зору розміру шин краще варіанти меншого діаметра і більшої ширини, так як вони гарантують кращу стійкість.

Ось кілька продуктів, які BKT пропонує для застосування на схилах:

TRAC SUPER — радіальна шина, що особливо підходить для експлуатації на великих площах, наприклад, на луках, у парках та на широких транспортних розв'язках. Вона забезпечує неперевершену стійкість під час роботи на схилах.

Її конструкція зі сталевим брекером забезпечує плавність ходу у поєднанні з чудовими показниками зчеплення та стійкості. Ці особливості роблять її виключно придатною для техніки, що працює на горбистій місцевості. Для досягнення оптимальної вантажопідйомності в цих умовах техніці потрібна широка шина з малюнком протектора, який гарантує зчеплення та стійкість у будь-якій ситуації.

AGRIMAX RT 765 — шина серії BKT 70, що забезпечує оптимальне зчеплення та комфорт на будь-яких поверхнях та у будь-який час завдяки великій плямі контакту. Дозволяючи уникнути зайвого ущільнення ґрунту, вона підходить для сільськогосподарської техніки, що працює на невеликих та середніх схилах у важких умовах, у тому числі при обробці ґрунту, русі полями та дорогами, збиранні виноградників та обприскуванні. Маючи чудові властивості самоочищення, AGRIMAX RT 765 доступна в різних розмірах, деякі з яких мають сталевий брекер для ще більшої міцності. Деякі типорозміри цього продукту також ідеально підходять для ізодіаметричних тракторів.

Фотогалерея