Чи впливає стиль водіння автотранспортом на шини? Звісно! Аргументи компанії BKT.

Чи впливає стиль водіння автотранспортом на шини? Звісно! Аргументи компанії BKT.

16.05.2022

Точка контакту та опора техніки. Шини – ключовий компонент будь-якого автотранспортного засобу, тому дбайливе ставлення, уважність і обережність при керуванні сприяють підвищенню як експлуатаційних характеристик шин, так і рівня безпеки.

Сереньо (Італія), 16 травня 2022 року — Належний стан шин не лише відіграє важливу роль з точки зору безпеки, але й сприяє підтримці оптимальних експлуатаційних характеристик протягом усього терміну служби.

Шини виступають сполучною ланкою між дорогою та транспортним засобом, тому необхідно вживати певних заходів, що дозволяють зберегти якості закладені в них виробником, залежно від галузі їх застосування.

Крім конкретних умов експлуатації існує низка різних чинників, які впливають на ефективність шин. Серед них - навантаження та її розподіл, розташування центру тяжіння транспортного засобу, стан дорожнього покриття, нерівність місцевості та наявність пережкод, що ведуть до передчасного зношування шин, а також кліматичні умови.

Але цей перелік не є повним. Є й суб'єктивні чинники, пов'язані зі стилем водіння та звичками оператора. Вони безпосередньо чи опосередковано впливають на робочі показники шин та його довговічність. Насамперед слід відзначити стиль водіння. Він значно впливає на термін служби шин і іноді недооцінюється підприємцями та керівниками парків техніки. Тому при керуванні необхідно вживати деякі запобіжні заходи, які не тільки підвищують рівень безпеки, а й оптимізують характеристики шин, сприяючи зниженню експлуатаційних витрат.

Один із таких заходів — підтримка шин у належному технічному стані. Фахівці компанії BKT склали перелік прийомів та навичок, які зроблять будь-який стиль водіння більш продуманим та усвідомленим. Крім того, продавці та експерти з продукції BKT завжди готові надати цінні рекомендації щодо експлуатації шин у конкретних умовах.

Профілактика: контролюйте тиск у шинах

Перш ніж говорити про стиль водіння, нагадаємо про важливість регулярного контролю тиску в шинах. Занадто низький або, навпаки, високий тиск у шинах не тільки веде до підвищеної витрати палива, а й збільшує ймовірність  деформації каркасу з подальшим розривом. В останньому випадку користувач наражається на серйозну небезпеку. Компанія BKT рекомендує скласти графік перевірки та впровадити систему, яка гарантує експлуатацію транспортних засобів лише з правильним тиском у шинах.

Шини зношуються навіть під час стоянки, тому що на них діє вага транспортного засобу. Щоб на шинах не утворювалися плоскі ділянки, можна тільки на час стоянки підвищити тиск у шинах трохи вище за норму.

Уникайте різких розгонів та інтенсивних гальмувань

Різкий стиль водіння, наприклад, з інтенсивним гальмуванням, негативно позначається на терміні служби шин. Тертя протектора о дорожнє покриття під час гальмування прискорює зношування. Краще віддавати перевагу гальмування двигуном, яке здійснюється за рахунок опору, що виникає при перемиканні на понижену передачу.

При буксируванні трактором причепа, особливо з нестійким вантажем, стиль водіння починає відігравати ще важливішу роль у гарантуванні безпеки дорожнього руху. Внаслідок зсунення вантажу через високу швидкість руху або різке гальмування, оператор може втратити контроль над транспортним засобом.

Регулярні наїзди боковинами шин на бордюри - призводить до передчасного зносу шин, а також до ризику проколу та тимчасової втрати мобільності.

Отже, оптимальна експлуатація шин починається з вибору відповідної моделі. При цьому враховуються тип обладнання, його маса, сфера застосування, умови експлуатації та навички оператора. Вибір буває складним, та його значимість очевидна. Довіртесь фахівцям компанії BKT: вони нададуть потрібні рекомендації, зокрема за стилем керування, для розкриття всього потенціалу ваших інвестицій.

Фотогалерея