BKT рекомендує: відмовіться від гідрофляції шин

BKT рекомендує: відмовіться від гідрофляції шин

20.12.2022

Насправді ця практика лише збільшує ризики, адже шини останнього покоління і без того мають високі характеристики, необхідні для виконання певних завдань. Укорінена звичка баластування сільськогосподарських машин за допомогою заповнення шин рідиною стає менш актуальною.

Сереньо, 23 листопада 2022 року. За останні два десятки років, особливо після переходу до цифровізації, сільське господарство значно просунулося вперед у плані інновацій. Проте у багатьох культурах зберігається звичка використовувати практики, які втрачають актуальність у сучасних реаліях.

Одна з них — гідрофляція сільськогосподарських шин, яку помилково вважають за ефективне рішення для баластування техніки.

Сьогодні за підтримки компанії BKT ми розвіюємо міфи, пов'язані з цим застарілим підходом. Певні типи шин йдуть у минуле, а їм на заміну приходять досконаліші продукти на основі інноваційних технологій.

Що змушує фермерів виконувати баластування обладнання?

Вважається, що маса води покращує зчеплення шин з поверхнею та допомагає запобігати буксуванню.

Однак, гідрофляція здатна значно збільшувати ризики для операторів.

Це пов’язано з тим, що  трактори проходять випробування і сертифікацію лише з шинами, наповненими повітрям. Саме для таких умов виконуються базові розрахунки сил інерції під час руху та передачі вібрацій, особливо на дорогах.

Наповнення шин — особливо потужних тракторів, швидкість руху яких перевищує 50–60 км/год, — водяним баластом призводить до тотального ігнорування всіх параметрів безпеки (наприклад, при зміні смуги руху транспорту, русі в поворотах тощо), передачі вібрацій та ризику виникнення серйозних проблем для устаткування, так і для оператора.

Спираючись на результати досліджень та досвід роботи на ключовому для себе ринку, компанія BKT, світовий лідер у галузі позашляхових шин, рекомендує відмовитися від гідрофляції. Не лише через пов'язані з нею ризики, а й через відсутність необхідності.

Завдяки інноваціям з'явилося нове покоління шин, які здатні повністю задовольнити потреби аграрних підприємств без компромісів щодо безпеки. На ринку доступні спеціалізовані продукти для різних ситуацій, видів дорожнього покриття і цілей. Вони здатні забезпечити максимальне зчеплення з поверхнею за будь-яких умов.

Наприклад, моделі останнього покоління з технологією VF (Very High Flexion, у перекладі – «дуже висока гнучкість») дозволяють перевозити важчі вантажі при зниженому тиску. Крім того, ця технологія покращує зчеплення з поверхнею та запобігає буксуванню.

Баластування таких шин водою не допускається. Через неї вони стають жорсткішими, всі їх характеристики помітно погіршуються. У таких умовах флотація, яка є відмінною рисою шин VF, неможлива, а отже, шини втрачають основну перевагу.

Фермерству, як роду занять вже 10 000 років, причому практика наповнення шин рідиною виникла набагато пізніше. Але в сьогоденні це вже зовсім не актуально, адже майбутнє сільського господарства виявляється набагато простішим, ніж ми могли собі уявити — не в останню чергу завдяки таким компаніям, як BKT.

Фотогалерея